Odwiedzamy Tangę – Żagiel, czyli dom dzieci z albinizmem na północy Tanzanii

Projekt Gasimy Afrykę zgromadził wielu fantastycznych ludzi, dla których pomaganie to dodatkowa forma funkcjonowania na co dzień.
Zanim pokazaliśmy wóz strażacki lokalnej społeczności oraz przedstawiliśmy nowych strażaków w Butiamie, odwiedziliśmy pobliski dom dla dzieci z Albinizmem – Tanga znajdujący się w oddalonej o 200 km Mwanzie.
Odwożąc uczestników naszej wyprawy na lotnisko, nie mogliśmy ominąć tego wyjątkowego miejsca, którego mieszkańcy spoglądają ze wzgórza na piękne jezioro Victorii. Dojście do domu nie jest proste, ale doskonałe towarzystwo na szczycie wynagradza każdy krok.
TANGA SMA to nie ochronka czy ośrodek, a prawdziwy dom, w którym 14 młodych ludzi może czuć się bezpieczne, a przede wszystkim gdzie znalazły zrozumienie i prawdziwe domowe ciepło ze strony Sióstr i założyciela ks. Janusza, a także obecnej tam obecnie Kasi, wolontariuszki SMA.
Tanga oznacza „żagiel”, gdyż jest odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi borykających się na co dzień z uprzedzeniami i realnym niebezpieczeństwem utraty zdrowia lub życia.
Do dziś, amulet wykonany z części ich ciała, jest cennym i pożądanym nabytkiem dla wielu.
Po kawie i rozmowie o tym, jak pomagać mądrze, długoterminowo, by realnie zmienić czyjeś całe życie, nadszedł czas na trochę rozrywki i radości. Choć na co dzień są osoby z albinizmem są dość nieśmiałe, tym razem z uśmiechem dołączyły do pokazu iluzji Kuby.
Każdy kto ma chęć wesprzeć ich utrzymanie, może dokonać wpłaty korzystając z danych poniżej:
Stowarzyszenie Misji Afrykańskich
Numer konta: 40 1600 1127 1849 0839 4000 0001
z dopiskiem : DOM DLA DZIECI Z ALBINIZMEM „TANGA – ŻAGIEL”.
Asante sana!
Kuba, Agnieszka, Jarek, Andrzej i Daniel 🙂
—————————————–
Projekty Fundacja Mają Przyszłość znajdziesz jak zawsze tu: